International Charitable Foundation "SvitloMriy"

"СВІТЛОМРІЙ" + Роберт Стуруа = "Бідерман та підпалювачі" у Києві!

Гастролі

Світова прем'єра вистави "Бідерман та підпалювачі", відбулася 27 та 28 жовтня 2010 року на сцені Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

 
Довідково
 
Комедію написано після Другої світової війни. Автор сам визначив її жанр — “повчальна п’єса без моралі”. Фріш намагається з’ясувати, чому в країні з такими великими культурними традиціями зародився фашизм? З великим успіхом п’єсу було поставлено в багатьох провідних театрах світу.
Подібно до “зірок” Бродвею з’являються на сцені герої грузинського шоу. Роль Готліба Бідермана виконав іронічний, пластичний і неповторний Заза Папуашвілі. Дружину Бідермана Бабетту зіграла красуня Ніно Касрадзе. Одного з підпалювачів, Шміца, втілив на сцені Бесо Зангурі, який грав президента у скандально відомій виставі Роберта Стуруа “Солдат, кохання, охоронець і президент”. Тут Бесо Зангурі віртуозно показав артиста цирку, а його товариша на ім’я Маріо Айзенрінг, котрий повернувся з місць ув’язнення, зіграв Давид Дарчіа. Навіть служниця Ганна, така собі сіра мишка — акторка Ія Сухіташвілі — відважно сідлає велосипед, аби поподорожувати сценою. Уся ця екстраваґантна компанія разом з хором пожежників співає і говорить речитативом. Музику для вистави написав легендарний композитор Гія Канчелі.
На відміну від п’єси Макса Фріша, у постановці Стуруа дія завершується пожежею.


Режисер, використовуючи блазенський стиль гри і клоунаду, не порушує і не підкреслює гострих кутів сьогоднішніх проблем суспільства і людини. Стуруа показує, як нешкідливий конформізм перетворює людину зі слухняної в діючу. Якщо в драматурга герой дає паліям сірник, то в режисера герой сам стає палієм.

Роберт Стуруа: "Театр для мене - це веселе легковажне заняття. Я отримую задоволення. Обожнюю робити страшні сцени. Я радію, що обманюю глядача".

29 жовтня 2010, 13:12
 
Наші партнери
logo-u-e-p
Дата останнього оновлення
29.10.2010, 14:12

© 2019 Міжнародний Благодійний Фонд "Світломрій". All rights reserved.
http://www.svitlomriy.org.ua/news/2010/october/svtlomri-robert-sturua-bderman.html

Page updated 29.10.2010, 14:12

Designed and maintained by Brick technology Ltd.
BRICK | Instant Websites